Wywiad z Michałem Dębcem (Przekroczyć próg 22.06.2012)
Wywiad przeprowadzony przez Mirosława Górkę, koordynatora projektu Przekroczyć próg....Czytaj cały artykuł » Wywiad z Michałem Dębcem (Przekroczyć próg 22.06.2012)
Menu:
Data: 14 czerwca 2011
W Rybniku 7 czerwca 2011 odbyła się konferencja „Przekroczyć Próg”, wieńcząca projekt realizowany przez lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pośród znamienitych osobistości, przemawiających do zgromadzonej licznej publiczności niespodziewanie znalazło się również MoimiOczami.pl 🙂
Projekt Ośrodka Opieki Społecznej objął działaniem pięćdziesięciu beneficjentów bezpośrednich w różnym wieku, z niepełnosprawnością. W trakcie trwania projektu uczestniczyli w szkoleniach i kursach – orientacji przestrzennej, poruszania się z białą laską, czytania pisma Braille’a, wizażu i autoprezentacji. Odbyły się również warsztaty samoobrony i kurs tańca.
Relacja audio-wideo znajduje się TUTAJ
Prelegenci na konferencji:
– Adam Fudali – Prezydent Miasta Rybnika
– Jerzy Kajzerek – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku
– Jan Kwiecień – Dyrektor Polskiego Związku Niewidomych – Okręg Śląski
– Mirosław Górka (koordynator projektu „Przekroczyć próg”): Przekroczyć próg – pokonać bariery – dać sobie szanse – słów kilka o projekcie.
– Wanda Konieczkowicz (kierownik Punktu Aktywności Lokalnej w Rybniku): Punkt Aktywności Lokalnej kluczem do sukcesu w rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niewidomych i słabowidzących.
– dr Andrzej Górny (Instytut Socjologii UŚ w Katowicach): Niewidomi – ludzie tacy jak my, czy przybysze z innego świata? Osoby z dysfunkcją wzroku w przestrzeni społecznej Polski początku XXI w.
– Antoni Niedźwiedź (beneficjent projektu)
– Hanna Pasterny (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS): Dlaczego warto być aktywnym?
– Michał Dębiec (moimioczami.pl): Pasażer niepełnosprawny w przestrzeni publicznej.
– dr Magdalena Małecka-Łyszczek (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie): Stowarzyszenie jako forma aktywizacji osób niewidomych.
– Prof. zw. dr hab. Kazimiera Wódz (Instytut Socjologii UŚ Katowice): Pomaganie poprzez wzmacnianie.
– Prof. dr hab. Józef Bednarek, dr Anna Andrzejewska (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie): Przemiany cywilizacyjne i medialne na przestrzeni dziejów a osoby z niepełnosprawnością wzrokową.
W dniu konferencji odbyła się również oficjalna premiera książki „Przekroczyć Próg”.
Komentarz będzie widoczny na stronie, ale nie uczestniczy w dyskusji na Facebooku
Dodaj komentarz do artykułu przez formularz