Przejdź do treści

Menu:

Porady nie od parady: Niepełnosprawni na Euro 2012

Data: 21 czerwca 2012

Porady nie od parady: Niepełnosprawni na Euro 2012

Bardzo ciekawa dyskusja o przygotowaniu Warszawy do EURO 2012 pod kątem niepełnosprawności. Z pewnością można jeszcze ją rozwinąć i dodać garść problemów dotyczących niepełnosprawności sensorycznej, ale i tak audycja pokazuje poważne problemy z brakiem uniwersalnego projektowania w Polsce. Zapraszam do posłuchania.

Z jakimi barierami muszą się borykać osoby niepełnosprawne podczas Euro? Na jaką pomoc mogą liczyć?

Porad na antenie Radia Dla Ciebie udzielali: Monika Zima – Pariaszewska, prawnik z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Marek Sołtys, fundacja Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Źródło: RDC FM

 

Bądź na bieżąco - subskrybuj newsletter MoimiOczami.pl

Bądź na bieżąco – subskrybuj newsletter MoimiOczami.pl

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Dodaj komentarz do artykułu z Facebooka:

  • Norbert Czapla

    21-06-2012

    To bardzo irytujące, że taka znana i medialna osoba (na niby) działająca na rzecz nieprawnych jak prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja, mówiła nam że nie ma żadnej ustawy o likwidacji barier budowlanych z którymi borykają się osoby niepełnosprawne…
    Wg. mojej wiedzy, a jestem osobą niepełnosprawną, istnieje takie coś jak nadzór budowlany który dysponuje odpowiednimi przepisami. Istnieje przepis w prawie budowlanym… Jest to ustawa, sprzed 15 laty, lipca 1997 roku, ciągle aktualna… Mówi ona że, wszystkie nowe obiekty użyteczności publicznej powstające po lipcu 1997 roku powinny być w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych, a zaś te obiekty, które powstały przed lipcem 1997 roku mają być w pełni dostosowywane do wymogów osób niepełnosprawnych przy remontach, przebudowach, rozbudowach… A za dostosowania odpowiedzialny jest inwestor/właściciel, architekt i nadzór budowlany. Uważam, że zostało ewidentnie złamane prawo budowlane, jak i, delikatnie mówiąc, jest to kpina z niepełnosprawnych…
    Tak samo za kpinę i robienie wszystko, aby niepełnosprawnych upokorzyć jest fakt anulowania biletów na mecze przez UEFA…

  • michaldebiec

    21-06-2012

    Ja ciągle zwracam uwagę, że różne ustawy zawierają zapisy typu „uwzględnianie potrzeb osób niepełnosprawnych”, tylko nie kierują do załącznika, w którym byłyby one spisane. No więc projektant zawsze może powiedzieć „Potrzeby zostały spełnione, bo jest kibel dostosowany w budynku”. Jak dla mnie sytuacja ma się jeszcze gorzej w dostępności dla osób niewidomych, bo nawet prawa budowlane nie uwzględniają potrzeb. Ale działajmy.

Dodaj komentarz do artykułu przez formularz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz będzie widoczny na stronie, ale nie uczestniczy w dyskusji na Facebooku