Przejdź do treści

Menu:

Autor strony

Witaj na blogu MoimiOczami.pl

Kilka słów o mnie…

Z pozoru nie wyróżniam się z tłumu, może poza wysokim wzrostem. Mam jednak pewną cechę, która jest częścią mojego świata, ale jest też obca dla wielu innych osób – moja wada wzroku.


Michał Dębiec fotoKiedy miałem trzy lata straciłem wzrok. Lekarze rozkładali ręce, aż moim rodzicom udało się  dotrzeć do wybitnego okulisty w Paryżu, który zakwalifikował mnie do swoich eksperymentów. Dzięki nim odzyskałem częściowo zdolność widzenia.

Teraz, jako osoba słabowidząca uświadamiam ludziom widzącym czym jest niepełnosprawność wzrokowa, znając stan niewidzenia i widzenia zarazem.

Moje spostrzeżenia, historie codzienności oraz dążenie do zrozumienia opisuję na stronach tego bloga. Używając zabawnego sformuowania (jak na osobę z uszczerbionym widzeniem), zapraszam do zapoznania się z moim punktem widzenia na www.moimioczami.pl.

„Nie wygląda, a jest”, czyli o mnie, że nie wyglądam, ale jestem 🙂 (chodziło o niewidzenie)

Parę lat temu powstał pewien dokument filmowy (autor: Wojciech Oleksiejuk), który opowiada co nieco o mojej dysfunkcji wzroku. Kto ciekaw, niechaj ogląda…

Przeczytaj także „Nie widzę przeszkód” – tekst autobiograficzny Michała Dębca

Bądź na bieżąco - subskrybuj newsletter MoimiOczami.pl

Bądź na bieżąco – subskrybuj newsletter MoimiOczami.pl

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.